دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 شناخت عوامل موثر بر اهرم مالی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

قسمتی از متن پایان نامه :

انتقادات وارد بر نظریه مودیلیانی و میلر

نتایجی که مودیلیانی و میلر به آن رسیده­اند، منطقاً از فرضیه­های اولیه آنها اخذ می­گردد و این زمانی می باشد که بازار سرمایه کامل باشد. اما در عالم واقعیت بازار سرمایه دارای نواقصی می­باشد که موجب می­گردد همان نتایج بدست نیاید. پس اشخاصی که با نظریه مودیلیانی و میلرمخالف­اند، انتقادات خود را بر غیر واقعی بودن فرضیه­های آنها تمرکز کرده­اند. این انتقادات به تبیین زیر می باشد:

در تحلیل مودیلیانی و میلر، هزینه­های کارگذاری و انجام معاملات صفر درنظر گرفته می­گردد که موجب می­گردد حرکت سرمایه گذار از L به u بدون هزینه باشد. در حالیکه هزینه­های کارگذاری و سایر معاملاتی قطعاً هست و بر فرآیند اربیتراژ اثر می­گذارد. (مدیریت مالی 2 – وستون ، بریگام و یوستون (1916)، ترجمه تبریزی و حنیفی 1382)

  • مودیلیانی و میلر فرض می­کنند که اهرم شخصی و اهرم شرکت کاملاً جانشین یک دیگر هستند و به تعبیری شرکت­ها و سرمایه گذاران می­توانند هر دو در یک نرخ وام بگیرند اما بایستی این موارد را نیز در نظر گرفت که:

الف) یک فرد نمی­تواند به حساب شخصی­اش با همان نرخ بهره­ای استقراض کند که یک شرکت می­تواند و معمولاً متوسط نرخ بهره استقراض شخصی از متوسط نرخ بهره استقراضی شرکتی بالاتر می باشد.

سایت منبع

ب) یک فرد نمی­تواند تا حد یک شرکت نسبت اهرمی بالایی را بر قرار سازد. زیرا اعتبار دهندگان از قرض دادن به افرادی که می­خواهند نسبت اهرمی بالایی را به راحتی به کار گیرند، سر باز می­زنند. بیشتر سرمایه گذاران فردی (اشخاص حقیقی) نیز احتمالاً بایستی به نرخ بالا تری نسبت به شرکت­ها وام بگیرند. پس نرخ بهره کمتر وام شرکت­ها می­تواند با عث گردد که از طریق آربیتراژ به نتایجی نرسیم که مودیلیانی و میلر به آنها رسیده­اند.

ج) وقتی افراد به اعتبار شخصی وام می­گیرند، تعهدات آنها نسبت به آن استقراض نا محدود می باشد. در حالیکه سهامداران عادی یک شرکت، بدون در نظر داشتن سطح استقراض شرکت، دارای مسئولیت محدودی هستند. این موضوع ممکن می باشد انگیزه سرمایه گذاران را برای ورود به آبیتراژ کم کند.

3) مودیلیانی و میلر فرض می­کنند که هزینه بدهی با افزیش حجم بدهی افزایش نمی­یابد. بی شک این فرض نگران کننده می باشد و اگر آن را کنار بگذاریم، تفاوت­های عمده­ای در نتایج آنها حاصل می­گردد.

4) مودیلیانی و میلر عملاً با فرض نرخ مالیات صفر برای اشخاص، مالیات بر درآمد آنها درنظر نمی­گیرند.

باتوجه به اینکه مفروضات درنظر گرفته شده توسط مودیلیاتی و میلر واقعی نیست، بایستی این مفروضات را تعدیل کرده و آنها را کنار گذاشت تا در شرایط واقعی نظریه آنها را مطالعه نمود. (سمیرا خشنود، 38-39)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش:

امروزه شرکت­های موفق، شرکت­هایی هستند که با شناسایی عوامل موثر بر ساختار مالی مطلوب و بهینه، وجوه مالی مورد نیاز خود را از منابع صحیح تامین مالی نموده، به طوری که هزینه سرمایه شرکت به حداقل و ثروت سهامداران به حداکثر برسد. هدف اصلی (کلی) این پژوهش عبارت می باشد از:

شناخت عوامل موثر بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

و اهداف فرعی (ویژه) این پژوهش عبارتند از:

1) شناخت تأثیر دارایی­های وثیقه­ای  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

2) شناخت تأثیر سودآوری  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

3) شناخت تأثیر نرخ موثر مالیات  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

4) شناخت تأثیر سپرمالیاتی غیربدهی  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

5) شناخت تأثیر اندازه شرکت  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

6) شناخت تأثیر نرخ رشد  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

7) شناخت تأثیر تعداد شرکتهای تابعه  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

8) شناخت تأثیر شاخص صنعت  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : شناخت عوامل موثر بر اهرم مالی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران  با فرمت ورد

دسته بندی : پایان نامه