دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 شناخت عوامل موثر بر اهرم مالی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

قسمتی از متن پایان نامه :

تأمین مالی و ساختار سرمایه:

مدیران برای تأمین مالی آغاز از طریق وجوه عملیاتی سازمان اقدام می­کنند. آنگاه به بازارهای خارجی روی می­آورند و در این مسیر بدهی را بر ارزش ویژه ترجیح می­دهند. براساس این منطق، عموم مدیران مالی آغاز به ارزیابی ظرفیت استقراض خود اقدام کرده و پس از اعمال ملاحظات خاص تا سطح ظرفیت به دست آمده بدهی ایجاد می­کنند. عمده ترین خطر افزایش بدهی، عدم توانایی پرداخت اصل و فرع در سررسید مقرر می باشد. لذا اینگونه پرداخت­های ثابت بدون در نظر داشتن توانایی سودآوری واحد اقتصادی بایستی تسویه گردد. هرگونه عدم پرداخت منجر به ورشکستگی یا اقدامات حقوقی علیه واحد اقتصادی می­گردد. به علاوه، حفظ انسجام مالی و جایگاه رقابتی واحد اقتصادی نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. واحد اقتصادی بایستی به گونه­ای اقدام کند که وجوه کافی برای سرمایه گذاری­های راهبردی، پرداخت سود سهام، هزینه­های پژوهش و توسعه و نظایر آن در دسترس باشد. عدم توانایی در فراهم آوردن این وجوه سلامت مالی واحد اقتصادی را تهدید خواهد نمود.

سایت منبع

در تعیین ظرفیت استقراض، مدیر مالی بایستی توازن بین جریان­های نقدی داخلی و جریان­های خارجی لازم را همواره مدنظر داشته باشد. برای این مقصود بایستی آن مقدار جریان­های نقدی که می­تواند در پرداخت تعهدات مالی مورد بهره گیری قرار گیرد، شناسایی گردد.

تصمیمات مربوط به ساختار سرمایه واحد اقتصادی دارای دو جنبه اندازه سرمایه مورد نیاز و ترکیب تأمین سرمایه می باشد و فرایندی را که منجر به تصمیم­گیری نهایی می­گردد روش تعیین ساختار سرمایه می­نامند. مطالب در مورد تعیین ساختار سرمایه حول محور روش­هایی می­چرخد که واحد اقتصادی به وسیله آن اندازه ریسک و بازده هر یک از ساختارهای مختلف سرمایه را تعیین می­کند.

هدف از تعیین ساختار سرمایه، مشخص کردن ترکیب منابع مالی به مقصود به حداکثر رساندن ثروت سهامداران می باشد اگر چه چارچوب نظری ارائه شده در مباحث مدیریت مالی مأخذ خوبی برای این کار می باشد، اما تردیدی نیست که در اقدام ما را با معضلات و مسائل زیادی مواجه خواهد نمود، زیرا ثروت سهامداران تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می­گیرد که ساختار سرمایه یکی از آنها می باشد.

ساختار سرمایه یک واحد اقتصادی، ارتباط نزدیکی با هزینه سرمایه دارد. ساختار سرمایه، ترکیب منابع نقدی بلند مدت مورد بهره گیری واحد اقتصادی می باشد و تغییر در آن موجب تغییر هزینه سرمایه واحد اقتصادی می گردد. هدف اصلی از تصمیم­های ساختار سرمایه، ایجاد ترکیبی مناسب از منابع نقدی بلند مدت، به مقصود حداقل سازی هزینه سرمایه واحد اقتصادی و از آن طریق، حداکثر کردن ارزش بازار واحد اقتصادی می­باشد. این ترکیب را ساختار سرمایه بهینه می­نامند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش:

امروزه شرکت­های موفق، شرکت­هایی هستند که با شناسایی عوامل موثر بر ساختار مالی مطلوب و بهینه، وجوه مالی مورد نیاز خود را از منابع صحیح تامین مالی نموده، به طوری که هزینه سرمایه شرکت به حداقل و ثروت سهامداران به حداکثر برسد. هدف اصلی (کلی) این پژوهش عبارت می باشد از:

شناخت عوامل موثر بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

و اهداف فرعی (ویژه) این پژوهش عبارتند از:

1) شناخت تأثیر دارایی­های وثیقه­ای  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

2) شناخت تأثیر سودآوری  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

3) شناخت تأثیر نرخ موثر مالیات  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

4) شناخت تأثیر سپرمالیاتی غیربدهی  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

5) شناخت تأثیر اندازه شرکت  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

6) شناخت تأثیر نرخ رشد  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

7) شناخت تأثیر تعداد شرکتهای تابعه  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

8) شناخت تأثیر شاخص صنعت  بر اهرم مالی شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : شناخت عوامل موثر بر اهرم مالی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایران  با فرمت ورد

دسته‌ها: پایان نامه